Ahşap Boya Para Kazan

Bugün sizinle ahşap boyama konusuyla ilgili konuşmaya geldim. Nedir bu ahşap boyama? Nasıl yapılır? Malzemeleri nelerdir ? Nerde satılır? Kullanım alanları nelerdir? Hepsini tek tek konuşacağız.

Aslında hepimizin mutlaka bir bilgisinin olduğu bir konu. Ahşap diğer mobilya ve eşya malzemelerinin arasında en doğal ve en sağlıklı olan bir yapı malzemesidir. Şekil vermesi ve boyaması çok rahat, çok hafif her türlü ev dekarasyonunda kolaylıkla kullanılabilecek bir malzemedir.

Ahşap boyama öncelikle evimizin yada nerde kullanılacaksa mekanın ihtiyacına göre şekillendirilmesi gerekir. Örneğin takı kutuları, ayna çerçeveleri, dresuarlar, dolaplar, kitaplıklar vb. Hammaddesi ahşap olduğu için ürün açık kahve renginde olacaktır. Buna göre boya seçmeniz gereklidir. Zevkinize ve isteğinize göre bir ahşap boyası aldıktan sonra birde kalın düz bir boya fırçası almanız gerekecektir. Boyanması çok kolay olan ahşap ilk katta boyayı tutar. Fakat siz boyanızın yoğunluğuna göre ahşap ürününüzde duruş şekline göre 2-3 kat boyanızı geçebilirsiniz.

Ek gelir olarak yapılamayacak kadar zor olan ahşap boyama işimiz için sitemizden bilgi alabilir, istediğinize göre ahşap ürün siparişi verebilirsiniz.

KULLANILACAK MALZEMELER

-İhtiyaca uygun ahşap ürün

-Ahşap boyası

 

-Zımpara

-Fırça

-Vernik

Ahşap Boyama Nasıl Yapılır ?

Öncelikle ahşap malzemeyi alıyoruz dediğimiz gibi ayna yada resim çerçevesi, dolap, takı kutusu vb. İstediğimize göre birde ahşap boyası ediniyoruz. Eğer Ankara’da yaşıyorsanız Ulus Suluhan’da hazır ahşap ürünler bulabilirsiniz yada Ankamall AVM’nin zemin katında bu tür ürünleri satan bir mağaza bulunmakta. Ürünümüzün durumuna göre zeminini zımparalıyoruz çünkü boya için herhangi bir pürüzsüz yer olmamalı. Daha sonra ahşap boyamızı bir kaba alarak fırça yardımıyla ahşabımızı boyuyoruz. Tek kat her zaman yeterli olmayabilir. 2. Katı geçerseniz daha güzel bir görüntü elde edersiniz. Ayrıca boyamızın kuruması ve tam renginin oturması için 1 gün beklemenizi öneririm. Daha sonrasında üzerine yine bir fırça yardımı ile vernik geçmelisiniz. Böylece ürün daha parlak ve tamda fabrikadan çıkmış gibi duracaktır. Aynı zamanda vernik kullanmanız boyanızın kalıcılığını da arttırır.

El yapımı bu ürünler evinizde ve ofislerinizde kullanacağınız size özel ürünler olacaktır. Şık ve zarif duran ahşap boyama işi mekanın havasını değiştireceği gibi tam da istediğiniz gibi bir dekarasyona sahip olmuş olacaksınız. Fikir edinmeniz adına yakın zamanda sitemize ahşap ve ahşap boyama ile ilgili görseller yüklenecektir.

Kolay gelsin . 😊

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir