Evde ek iş yapmak güvenlimidir ?

Merhabalar herkese..

Bugünkü yazımızda sizler için evde ek iş yapmak, nasıl yapılır ve ne kadar güvenli bunlardan bahsedeceğiz. Dönem şartları ev geçindirmek oldukça zor. Herkes kendini evde ek iş yapmak zorunda hissediyor. Günümüzde çift olarak çalışmak bile maddi anlamda rahat etmek için yeterli olmuyor. Oysaki eskiden tek kişi çalışır ve kocaman bir ailenin geçimini rahatlıkla sağlardı.

Şimdiyse eve değil 2, 3 maaş girse bile yine de zar zor geçiniliyor. Ödenmesi gereken faturalar, ortaya çıkan acil ihtiyaçlar, ulaşım masrafları, mutfak gereksinimleri, bitmek bilmeyen banka kredileri ve dahası yüzünden pek çok kişi, daha çok para kazanmanın peşine düşüyor. Ve daha çok para kazanmayı seçerek, kesinlikle doğru bir şey yapılıyor. Evinizin gelirine katkı sağlamak için evinizde ufak tefek işler yaparak para kazanmanız oldukça kolay. İster çalışıyor olun ister ev hanımı boş zamanlarınızda yapacağınız işler sayesinde güzel paralar kazanabilirsiniz.

Öncelikle kendinize göre bir iş seçip firmalar ile görüşmek yada üreteceğiniz işe göre mini bir sermaye ile malzemeler alıp yapacağınız işe başlayabilirsiniz.

Tabii ki firmalar arada olmadan evde bir şeyler üretip satmak daha güvenilir ve kolay. Ama firmalar işin içine girdiği zaman işler biraz daha ürkütücü hala gelmekte. Ödememi alabilir miyim işler istedikleri gibi olur mu kaygısı düşündürür elbette. Ama yine de güvenilir firmalar bulduktan sonra ve sürekli olarak bir firma ile çalıştıktan sonra bu konuyla alakalı çokta problem yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

Bunun dışında kendi üreteceğiniz işleri yapıp satmak için tabiki de aracı bir yol lazım. İnstagram hesabınız,geniş çevreniz belki size yardımcı olacaktır. Ama bunun için bir internet siteside açabilirsiniz tabii. Daha fazla müşteriye ulaşmak daha kolay olur böylece. Ne kadar fazla müşteriye ulaşırsanız o kadar fazla satış yapacaksınız ve referanslarınız yükseldikçe daha çok iş almaya başlayacaksınız.

Evde kendim yapabileceğim bir iş yok arada firma olması lazım diyorsanız araştırıp bulacağınız güvenilir firmalar ile anlaşıp uzun sürekli iş yaparak çalışabilirsiniz elbette. Yalnızca çok dikkatli olmalısınız. Unutmayın firmalar ile anlaşarak yaptığınız işlerde yaptığınız iş kadar ücret alır, her iş sonrası ödemenizi anlık olarak temin edebilirsiniz.

Kolay gelsin, Hoşçakalın. 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir