Evde Havlu Kenarı Yaparak Para Kazanmak

Merhabalar herkese.

Bugün yine evde iş yaparak para kazanmak isteyen hanımlarımız için bir konuyla geldim. Havlu kenarı dikimi yaparak çok kolay para kazanabilirsiniz. Yaptığınız güzel oyalar ile havluları süsleyebilirsiniz. Ve bunları pazarlayıp satmanız çok kolay olacaktır. Evde yaptığınız değişik modellerde ve renklerde oyalarınızı nakışlı veya düz renkli havlulara dikmek çok basit bir iş. Fakat oya yapmak biraz el becerisi isteyen zahmetli bir iştir. Eğer elinizin bu işe yatkınlığı varsa kısa zamanda çok iş yapıp güzel bir gelir sağlayabilirsiniz. Ek gelir fırsatları işte bu kadar kolay.

Yakın zamanda sitemizde yaptığınız oya işlemelerini ve süslü havlularınızı satabilirsiniz.

Gelelim havlu kenarı yapımına,

  • İlk olarak dantelinize uygun bir iplik seçmeniz gerekiyor.
  • Bu ipliğin pamuklu bir iplik olmasına da özen göstermelisiniz. Naylon iplikler hemen kopmaktadır.
  • İğneniz ile birlikte dikişler havlunun arka yüzünde kalacak şekilde dikime başlayın.
  • Bu aşamada hassas olun çünkü iğne, iğne oyalarına zarar verebilir.

Her evde kullanılan bu süslü havlular genel olarak banyolarda ve mutfaklarda kullanılmaktadır. Görüntüleri nedeni ile özel parçalardır.

Eğer ki süslü bir şekilde işlem yapmak istiyorsanız o zaman bu iğne oyalarını havlularınızın kenarına işleyebilirsiniz.

Havlu kenarına yapılabilecek kolay süslemeler

İğne oyası fikri size çok zahmetli geldiyse havlu kenarına yapılabilecek en kolay işlem kurdele dikme işlemidir bu işlem ne kadar kısa sürüp zahmetsiz olsa da bir el emeği olacaktır sonuçta bu kadar kısa sürede hazırlanması kötü olacağı anlamına gelmez bazı iğne oyası yapılmış havlu kenarlarından daha çok beğenilebilmekte olan kurdele ile havlu kenarı süsleme kolay süslemeler arasında ilk sırada yer almaktadır.

Havlu kenarına yapılabilecek olan bir diğer kolay süsleme ise internet üzerinden bulduğunuz geometrik şekilleri tığ yardımı ile havlu kenarına birbirini takip edip örüntü oluşturacak şekilde işlerseniz hem zamandan kazanmış olacaksınız hem havlu kenarına güzel bir süsleme olacaktır iğne oyasına benzer olacaktır ve tamamen el emeği olacaktır birkaç geometrik şekli birbirine uydurarak bu işlemi tekrar edebilirsiniz veya geometrik şekil olması zorunlu değildir farklı desenler veya çiçek örnekleri de havlu kenarına işlenirse yine görünümü bakımından dikkat çekici bir süsleme olacaktır.

İşte bu kadar kolay. Yaptığınız oya işleri ve havlular ile ek gelir sağlamak oldukça basit.

Kolay gelsin 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir