Evde Para kazanma yolları 2

Evde para kazanma yolları adlı yazı dizimizin ikincisine hoş geldiniz. Geçen yazımızda sizlere birkaç öneride bulunmuştur. Yazımızı da önce yapacağınız işe karar verin diyerek bitirmiştik. Şimdi gelelim nasıl bir karar vereceğinize.

Evde para kazanmak için yapmanız gerek daha doğrusu izlemeniz gereken birkaç yol var. Bunları gruplandırsak

  • Yaptığınız ürünlerin satışı
  • Firmalara yapılan işler
  • İnternet üzerindeki işler

Bu şekilde üç temel başlık altında toplayabiliriz.

Biz bugün yaptığınız işlerden para kazanma yöntemlerini inceleceğiz. Hangi ürünleri yapmalıyım? Hangi ürünler ile evde para kazanabilirim? Gibi sorulara cevap arayacağız.

Evde yapılabilecek işler nelerdir ?

Bu kategoride aslında sınır yoktur. Sınır sizin hayal gücünüz ile sınırlıdır. Çünkü hediyelik eşyalar, düğün, nişan ve nikahlarda kullanılabilecek parçalar, doğum günü veya özel etkinlikler için yapacağınız ürünler, günlük hayatta giysilerinizin tamamlayıcısı olan ürünler, ev içi dekoratif ürünler gibi saymakla bitiremeyeceğimiz bir ürün grubu mevcuttur.

El beceriniz olsun ya da olmasın bu tür küçük ürünler yaparak bunların satışından paralar kazanabilirsiniz.

Şimdi bazı örnek işleri anlatalım.

İlk olarak evde kokulu taş yapma işini anlatacağız.

Son yılların en gözde işlerinden biridir. Yapımı çok basit maliyeti ise çok düşüktür. Sadece mermer tozu ve kalıplar ile istediğiniz şekilleri oluşturabilirsiniz.  Malzemelerine ulaşması oldukça kolaydır. Bir daha detaylı anlatacak olursak. İlk olarak youtube üzerinde binlerce video bulunmaktadır. Bu videolar ile nasıl kokulu taş yapılabileceğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca sitemizde sizler için kokulu taş yapımı hakkında konular bulunmaktadır.

Kokulu taş yapmak için neler gereklidir.

Belli başlı malzemeler bulunmaktadır.

Mermer tozu, renklendirici, koku esansları, silikon kalıplar ve bu karışımları yapabilmeniz için gerekli ufak tefek el aletleri.

Şimdi soruyorsunuz bu malzemelere nereden ulaşabilirim diye.

Aslında çevrenizde mutlaka bu malzemeleri satan tozcular bulunmaktadır. Diğer aletlere ise bir milyoncu diye tabir ettiğimiz yerlerden ulaşabilirsiniz. Kokulu taş için en önemli şey silikon kalıplardır. Sebebi ise ne kadar çok çeşit ürün çıkartabilirseniz o kadar çok müşteriye ulaşabilirsiniz demektir. Bu silikon kalıpları belirli yerlerde aramanıza gerek yok. Çünkü bir kek yapımı için kullandığınız silikon kalıp bile işinizi görür. Burada önemli olan sizin hayalgücünüzdür. Olaya ne kadar geniş bakabildiğinizdir.

Bu ürünleri bulabileceğiniz bir başka yer ise hobi marketler olarak adlandırılan yerlerdir. Bir çok hobi için çok sayıda ürün çeşidi bulunan bu hobi marketlerden kokulu taş için gerekli olan malzemeleri alabilirsiniz.

Bunların dışında internet üzerinden sipariş verebileceğiniz onlarca site bulunmaktadır. O kadar geniş bir alandır ki Çin’den bile sipariş verebilir kimsede olamayan kalıpları kullanabilirsiniz. Kimsenin kullanmadığı değişik özellikteki boya ve esansları buralardan getirtebilirsiniz.

Malzemeleri tedarik ettiniz ve ürünlerinizi yaptınız. Peki bu ürünleri kime nasıl satacaksınız?

İşin kolay kısmı bitti sıra geldi zor kısmına. Bundan sonrası artık biraz pazarlama tekniği ve biraz yardım gerektiren bir durumdur. Ürün satışları için en önemli araç internettir. Diğeri ise birebir ilişkilerle ürününüzü tanıtıp satmak.

Bu pazarlama ve satış yolları hakkında ilerleyen günlerde sizlere daha detaylı yazılar yazıp bilgilendirme ve yol gösterimi yapacağım.

Şimdi geldik aslında işin en önemli noktasına. Para kazanmak. Bu kadar emek harcadıktan sonra acaba para kazanabilecek misiniz?  Yoksa emekleriniz boşamı gidecek. Hiç korkmayın. Eğer kaliteli işçilikler yapmışsanız en azından komşularınıza satarak en kötü ihtimalle maliyetinizi karşılayabilirsiniz.

Evet bu en kötü senaryoydu. Şunu unutmayın gereken emeği verdiğinizde mutlaka karşılığını alırsınız. Aklınızda tutmanız gereken diğer önemli nokta ise onlarca ürün yapıp hemen para kazanmayı beklemeyin. Sonuçta yaptığınız iş ticarettin bir koludur ve sabretmeden kazanamazsınız.

Muhtemelen bir sonraki yazımızda evde yapılacak olan işlere başka örnekler vererek ufkunuzu açmaya devam edeceğiz. Yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için sizlere teşekkür ederim. Bizlere sorularınız varsa yorum kısmından sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir