Evde Para Kazanma yolları 3

Evde para kazanma yolları yazı dizisinin 3 üncüsüne hoş geldiniz. Bu yazımızda sizlere evde para kazanmak için yapabileceğiniz işlere örnekler vermeye devam edeceğiz.  Bugün sizlere evde kokulu sabun yapmak ve yaprak sarma ile para kazanma yollarını anlatacağız.

İlk olarak kokulu sabun yapmak hakkında bilgiler vererek başlayalım.

Kokulu sabun Nedir ?

Kokulu sabun evlerde dekoratif olarak kullanılan bir malzemedir. Sabun bazlarının koku esansları ile birleştirilmesi sonucu ortaya güzel kokulu sabunlar çıkar. Tabi bunlara değişik şekiller vererek sadece burnumuza değil gözede hitap eden kokulu sabunlar yapılır.

Kokulu sabun nasıl yapılır ?

Sabun bazlarının kaynatılıp sıvı hale getirilmesi yöntemi ile genellikle silikon kalıplara dökülerek elde edilir. Döküldüğü kalıbın şeklini alan bu sıvı haldeki sabun donduğu zaman istediğiniz şekile dönüşmüş olur. Yapımı çok basittir. Çocukların bile yapabileceği kolaylıkta olan bu iş ile sizlerde evinize ek gelir sağlayabilirsiniz.

Kokulu sabun için gerekli malzemeler.

Sabun bazı

Silikon kalıp

Koku esansları

Sabun bazlarını eritmekte kullanacağız bir meral kap

Eritmek için bir ateş kaynağı. Evdeki ocağınızda yapabilirsiniz.

Görüldüğü gibi malzemeleri çok basit ve bilindik şeylerdir. Burada kafanızı belki sabun bazları karıştırmış olabilir. Sabun bazı ne diye soruyor olabilirsiniz. Sabun bazları kalıplar halinde sizlere sunulan kokulu sabun işi için üretilmiş olan saf sabunlardır. Çeşitli renklerde ve ebatlarda bulabilirsiniz. Bu bazlar olmadan evinizdeki sabunları eriterek aynı işi yapabilirsiniz.

Diğer bir malzeme silikon kalıp sizi belki zorlayabilir. Ama bu malzemeyi de her yerde kolayca bulabilirsiniz. Birçok hobi marketten, marketlerden, oyuncakçılardan, birmilyonculardan vs vs birçok yerde bulabilirsiniz.

Koku esanslarıda bu sabunlara koku vermenizi sağlayan esanslardır. Özellikle bu iş için üretilenleri olduğu gibi biraz kafanızı çalıştırıp ilginç malzemelerde bulabilirsiniz. Örnek olarak oda spreyleri işinizi  görebilir.

Bundan sonrası çeşit çeşit kokulu sabun yapıp onları satmaya kalıyor. Satış konusunda sizlere ayrıca bir yazımda yardımcı olacak ipuçları vereceğim.

Şimdi gelelim diğer konumuza.

Yaprak sarma İle evde para kazanma.

Hadi canım sende daha neler dediğinizi duyar gibiyim. Yaprak sarma ile evde paramı kazanılır ? diye soruyorsunuz. Ama bu gerçek yaprak sarma yaparak para kazanbilirsiniz. Şimdi size yaprak sarmanın nasıl yapılacağını yada yaprak sarma tarifi vermeyeceğim.

Bazı püf noktalar söyleyerek bu işten nasıl paralar kazanabileceğiniz göstereceğim. Eğer ki biraz televizyonları takip ediyorsanız görmüşsünüzdür. Bu işi yaparak para kazanan birçok insan var. Evlerinde birkaç komşu bir araya gelerek firmalara, yemek şirketlerine, özel günlere, davetlere yaprak sarma hazırlıyorlar. İşte bu sizin çıkış noktanız olsun. Bu noktadan ilerleyerek yaprak sarma yapma işine girebilir ve gerekli yerlere satış yapabilirsiniz.

Bu yazımızın sonuna geldik. Unutmayın ilerleyen konularda bu satış pazarlama konusunda çok daha detaylı anlatımlar yapacağız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir