Evde para kazanma yolları 4

Evde para kazanma yolları yazı serisinin 4’cüsüne hoş geldiniz. Bugün sizlerle yine evde basitçe yapabileceğiniz ve bu yaptıklarınızdan para kazanabileceğiniz işlere örnekler vereceğiz.

işte size bir liste

Boncuk İşleyebilir ya da Kurdele Yapabilirsiniz

El İşi ve Örgü Yaparak Para Kazanabilirsiniz

Nikah Şekeri veya Kına Paketi Hazırlayabilirsiniz

Renkli Mumlar Yapıp Satabilirsiniz

Terzilik Yaparak Para Kazanabilirsiniz

Gelin Aksesuarları Yaparak Bütçenize Katkıda Bulunabilirsiniz

Takı Tasarlama İşi Yaparak Cüzdanınızı Doldurabilirsiniz

Hediyelik Süs Eşyaları Tasarlayıp Satabilirsiniz

Evde Abajur Yapabilirsiniz

Evde kalem montaj işi,

Evde çakmak montaj işi,

Evde etiket işi,

Fotoğrafçılık

Organik gıda üretimi

Köy ürünleri satmak

Yaz yaz bitmedi. Nekadar çok iş varmış değil mi? Aslında bunlar daha çok az bir kısmı. Hayal gücünüz ne kadar genişse yapabileceğiniz işlerde o kadar artıyor. Emek verip özenle yaptığınız her işten mutlaka para kazanabilirsiniz.

Saçma sapan fikirler olarak gözükse de gerekli araştırmayı yaptığınızda gerçekten güzel paralar kazanabileceğiniz birçok iş kolu bulunmaktadır. Bu güne kadar sizlere bu işlerin örneklerini vermeye ve ufkunuzu genişletmeye çalıştık. Bundan sonraki yazılarımızda bu işler üzerinden nasıl para kazanabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Evet sadece üretmekle bitmiyor. Para kazanmak için ürettiklerinizi satmanız gerekiyor. İşte bundan sonraki yazılarımızda bu ürettiklerinizi kimlere satabileceğinizi anlatacağız. Kimlere hangi ürünler satılır. Hangi ürünün Pazar payı ne kadardır. Maliyetleri ne kadardır. Bu işlerden ne kadar para kazanabilirim gibi sorulara cevap arayacağız.

Bazılarınız pazarlama konusunda bilgili olabilir. Bazılarınızda hiç bilmiyor olabilir. İşte sizlere burada basit tekniklerle ürünlerinizi nasıl pazarlayacağınızı göstereceğiz. Uğraşmadan yorulmadan kimlere ne şekilde ürün satabileceğinizi öğreteceğiz. Ürünlerinizi satarken başınıza gelebilecek aksaklıklardan bahsedeceğiz.

Pazarlamanın en etkili yolu olan reklam yapma tekniklerini öğreteceğiz. Bazılarınızın ne reklamı bide kanallara reklam mı vereceğiz dediğini duyar gibi oluyorum. Merak etmeyin reklam sadece televizyon kanallarında yapılanlar değildir. Emin olun daha etkili ve ücretsiz reklam teknikleri mevcuttur. Bu tekniklerden sizlere de bahsedeceğiz.

Maliyetlerinizi düşürmeniz için de ipuçlarını vereceğiz. Unutmayın bir işi yaparken her yönünü düşünmeniz gerekmektedir. Artı ve eksi yönlerini iyi incelemeli ve size kar getirip getirmeyeceğini görmelisiniz. Maliyetler arasında birçok unsur vardır. Bunlar hammadde, işçilik zaman vs vs olacağı gibi kargo ücretleride olacaktır.

Düşünmeniz gereken birçok etken olacak. Bizde sizlere tam kapsamlı olarak bu işler hakkında bilgiler vereceğiz. İlerleyen yazılarmızda tüm bu soruların cevapları olacaktır. Bizi takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir