Kokulu sabun yaparak para kazan

Merhaba BirİsimVar.net severleri…

Bugün sizlere kokulu sabun hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Kokulu sabun tabii ki normal hayatımızda kullandığımız marketlerden satın aldığımız sabunlar gibi. Yani gayet hayatımızda normal olan bir günlük ihtiyaç ürünü.


Ama biz yeni nesil gençleri olarak bütün özel günlerimizde değişik hediyeler vermeye çok alıştık. Bebek partilerimizde düğün nişan kına gibi organizasyonlarda Kokulu taş,kokulu sabun vs gibi ürünler oldukça meşhurlaştı.
Kokulu taş gibi kalıba dökülerek şekil verdiğimiz sabunun yapımı, kullanılan malzemesi daha değişik ve daha zahmetli bir iş. Hatırlatmak isterim ki ihtiyacınız olan kokulu sabunu sitemizden istediğiniz renk,seçenek ile sitemizden satın alabilir, evde yaptığınız ürünleri güvenle satabilirsiniz.

Gelelim kokulu sabun için gereken malzemelere ;

-Sabun tozu
-Sabun boyası (sıvı olarak veya gıda boyası kullanabilirsiniz.)
-Esans (Çeşitli kokulardan dilediğinizi seçebilirsiniz. Ancak modele ve renge uygun seçmelisiniz. Örneğin gül modellerine gül kokusu bebek modellerine pudra kokuları kullanabilirsiniz.)
-Alkol veya kolonya kullanabilirsiniz.
-Sabun için farklı desende silikon kaplar

Kokulu Sabun Yapılışı

Sabun bazını önce küçük parçalara bölün ocakta benmari usulü veya mikrodalga fırını kullanabilirsiniz. Benmari usulü eritirken kapaklı bir kapla eritin cam kapak olursa içini görebilirsiniz. (bunun sebebi sabunlar sonradan terleme yapabiliyor bunu önlemek içindir) kaynatmamaya dikkat edelim erime olur olmaz ocaktan alın uzun süre sıcakta bekletmeyin yoksa sabunlarınız sonradan küçülme yapar.
Sabun bazı 60 C derecede erir. Fazla sıcaklığa gerek yoktur. Sabununuzu erirken kaynatmayın . Sabun bazını erittikten sonra sabun boyasıyla renklendirin.

Sabun boyası kullanıyorsanız damla damla ilave edin dilediğiniz renge ulaşana kadar ,Ama gıda boyasını sakın direk sabun bazına karıştırmayın ayrı bir kapta esansla birlikte önce karıştırın sonra sabuna katın bu işlemleri çabuk yapmalısınız. Zira sabununu donmaya başlar. Renklendirme ve esans işleminin ardından silikon kalıplara kolonyanızdan bir iki kere sıkın sabunu boşaltıp üzerine de bir iki kere sıkın böylece hava kabarcıklarını engellemiş olursunuz. Döktüğünüz sabun kalıplarının büyüklüğüne ve hava sıcaklığına göre 5 ila 15 dakika arasında donacaktır. Kalıpları taşırmamaya dikkat edin.

İşte kokulu sabunlarınız hazır 😊 Mis gibi kokan sabunlarınızı isterseniz ek gelir olarak değerlendirin isterseniz sevdiklerinize küçük sürprizler yapın ve ya evinizin dekarasyonunda kullanın.
Hoşçakalın 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir