Kokulu taş için gerekli malzemeler

Bugün size kokulu taş için gerekli olan tüm malzemeler hakkında konuşmaya geldim. Daha önceki yazılarımızda bu iş için gerekli tüm bilgileri vermiştik. Sitemizde kokulu taş nedir nasıl yapılır ve satılır hakkında bilgilendirmeler mevcut. Bunun yanı sıra daha detaylı bilgiler vermek istedim.

Öncelikle kokulu taş malzemelerini şuan kolaylıkla internet ve instagram sitelerinde,hobi marketlerde, ip satan dükkanlarda, züccaciyelerde bulabilirsiniz. Kokulu taş için çokta fazla malzemeye ihtiyacınız yok aslında. Fakat bu işi gelir için ek iş için yapmak istiyorsanız çokça değişik şekillerde kalıbınızın olması şart.

 

Gerekli olan tüm malzemelerimiz

-Kokulu taş tozu (renklileri de satılıyor.)

-Değişik koku esansları (parfüm ve oda kokuları da kullanabilirsiniz.)

-Farklı renklerde boyalar (gıda boya boyası olmamasına dikkat edelim.)

-Sıcak su

-Silikon kalıp (değişik desen ve büyüklüklerde.)

-Karıştırma kabı.

Bütün malzemeleri topladıktan sonra gelelim yapımına;

Önce karıştırma kabımıza tozumuzu ilave edelim, bunun yarısı kadar sıcak su ilave edip( 2 ölçek toza 1 ölçek su) karıştırmaya başlayalım. Topaklanma olmamasına dikkat edin. Hemen esansımızı(birkaç damla) ve boyamızı da ekleyip bir dakika içinde karışımı kalıplara dökelim ,karışımın kalıplara tam manası ile yerleşmesi ,hava kabarcığı kalmaması için kalıpların kenarlarından  yavaş, yavaş parmağımızın ucu ile vuralım. Hızlı olmazsak karışım katılaşmaya başlar. 15 -20 dakikada sertleşmesi lazım sonra kalıplardan yavaşça kenarlarını önce açarak çıkaralım. Kokulu taşınız hazır .ilk denemeniz başarısız olabilir, su fazla kaçarsa sulu olur, geç donar birkaç denemeden sonra eliniz alışır merak etmeyin çok zevk alacaksınız.

İyi eğlencelerrr yeni yazılarda görüşmek dileğiyle bizi takip etmeye devam edin. 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir