Organik Recel ile Evde para kazan

Merhabalar.

Zamanımızın şartları ile ek iş ve evde yapılabilecek işlerin sayısı çok arttı. Ev hanımları olsun çalışıp boş zamanlarını değerlendirmek isteyen bayanlar olsun bir yöntem ile kendilerine ek iş fırsarı yaratabiliyorlar. Tabii ki çoğu el yapımı işlerden oluşuyor. Yine bunlardan en eğlencelisi ve en çok el lezzeti gerektireniz evde ORGANİK REÇEL YAPMAK. Evde yaptığınız reçellerden para kazanmak mümkün.

Yakın zamanda sitemizde organik reçellerinizi satabileceğiniz bir sayfa açılacaktır.

İhtiyacınız olan malzemeleri temin edip çok kolay bir şekilde evinizden bu reçelleri satışa sunarak para kazanma imkanı elde edebilirsiniz. Yalnız bu işi yaparken dikkat etmeniz gereken birçok husus olduğunu da unutmamanız gerekir.

Organik Reçel işinde dikkat etmeniz gerekenler

Evden ek iş yaparak para kazanmak için reçel yapıp satmaya karar vermişseniz, bir takım belgeler edinmenizin zamanı gelmiş demektir. Konserve gıda üretimine giren bir iş yaptığınız için ürünlerinizden şikayet eden hatta size dava açmak isteyen birçok kişi ile karşılaşabilirsiniz. Gıda zehirlenmesi ve benzeri sebepler ile size dava açmak isteyen kişilerin önüne geçebilmek için profesyonel bir yardım almanız gerekebilir.

Gıda düzenlemeleri gibi konular ile ilgili de bilmeniz gereken birçok detay bulunmaktadır. Bu konular ile ilgili de profesyonel yardım alarak işlerinizi daha da kolaylaştırabilirsiniz. Reçel yapımında lezzet ve sunum oldukça önemlidir. Reçellerinizin lezzetine güveniyor olabilirsiniz ancak ilk etapta objektif olduğuna inandığınız insanlara reçellerinizi tattırıp gerçek fikirlerini öğrenmeniz gerekir. Eşinize, dostunuza ve komşularınıza reçellerinizden ücretsiz dağıtarak memnun kalıp kalmadıklarını da öğrenebilirsiniz. Eğer lezzet konusunda tam not almışsanız sıra sunumlara gelmiş demektir. Reçellerinizi cam kavanozlara doldurduktan sonra bu kavanozları süslemeniz gerekecektir. Ne kadar güzel bir sunum ortaya çıkarırsanız, reçellerinize olan talep o kadar artacaktır.

İşte size bir çeşit organik reçel yapma tarihi;

ORGANİK VİŞNE REÇELİ YAPIMI

Malzemeler:

1 kg vişne

2 kg toz şeker

Yarım limonun suyu

Küçük bir parça limon tuz

İlk olarak sap kısımlarını ayırdığıız vişneleri iyice yıkayın ve suyunu süzün. Bir kürdan yardımı ile veya çekirdek çıkarma aparatı ile vişnenin çekirdeklerini dikkatli bir şekilde çıkarın.

Çekirdeklerini ayıkladığınız vişne reçelini bir kat vişne bir kat şeker olacak şekilde bir tencerenin içerisine dizin. Tencerenin kapağını kapattıktan sonra bir gece veya en az 5-6 saat kadar beklemeye bırakın.

Toz şeker vişnelerin suyunu salmasını sağlayacak ve su katmadan daha lezzetli reçel yapabileceksiniz. Ertesi gün karışımı ocağa alın ve kısık ateşte çok fazla karıştırmadan kaynamaya bırakın. Fazla karıştırmak vişne tanelerine zarar verebilmektedir.

Reçeli kıvam aldıktan sonra taze olarak sıktığınız limonun suyunun ve limon tuzunu da  katıp 5 dakika daha kaynatın. 5 dakika sonra altını kapatın ve ılık hale geldikten sonra kavonozlara doldurup ağızların sıkıca kapatın. Vişne reçelini serin ve karanlık bir yerde muhafaza edebilirsiniz.

Not: Reçeli kaynattıktan sonra kıvamının olup olmadığını anlamak için.; suyun içerisine 1 damla reçel damlatın eğer reçel suyun içerisinde dağılıyorsa kıvamı olmamıştır. Damla şeklinde kalıyorsa kıvamı olmuş demektir.

İŞTE BU KADAR.

KOLAY GELSİN.

 

Organik Recel ile Evde para kazan” için bir yorum

  • Kasım 4, 2019 tarihinde, saat 8:47 pm
    Permalink

    Selamlar efendim ben evde doğal reçel yapıyorum kozalak kuş burnu alıç böğürtlen hepsini kendimiz ormandan topluyoruz onları satmak istiyorum

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir